Estetická stomatologie

Kompozitní výplň =tzv. Bílá 

Kompozitní(světlem tuhnoucí výplně v barvě zubu) nejsou jen hezčí variantou ošetření v porovnání s amalgámovými. Oproti amalgámovým výplním jsou ve vztahu k zubním tkáním více šetrné. Nevyžadují tak rozsáhlou preparaci, "vrtání" a jsou k zubu přilepeny pomocí chemických vazeb, čimž jej zesilují.

Zejména pro tyto důvody se již více jak deset let nevyučuje zhotovení amalgámových výplní na světových univerzitách a kompozitní výplně jsou považovány za materiál první volby.

Za úspěchem dlouhodobě fungujících fotokompozitních výplní v dutině ústní je dodržení technologických postupů při jejich zhotovení a to hlavně použití izolačních gumových blan tzv ,,kofferdam´´,které zajistí maximální přehlednost a sucho v léčebného zákroku a modelace výplně.

Zubní výplň by měla být plnohodnotnou náhradou kazem ztracených zubních tkání a svým morfologickým tvarech zajišťovat plnou funkčnost zubní korunky při kousacích procesech

Korunky a můstky=nový plášť pro Váš zub

Korunky a můstky jsou fixní protetické výrobky nahrazující části přirozeného zubu nebo i chybějící chrup (zubní implantáty). Výsledný výrobek musí navrátit přirozenou funkci zubu. Využívají se zejména při rozsáhlé destrukci, úpravách zubů ve vztahu se sousedními zuby apod.

Celokeramické korunky

Jedná se o velmi estetickou náhradu, která byla v počátcích určena pro rekonstrukce výhradně pro přední část chrupu, kde jsou kladeny velké nároky na estetiku. Rychlý pokrok v dentálních technologiích umožnil použití celokeramických korunek i na zadní partie.

Metalokeramické korunky

Celokovové náhrady zajistí dostatečnou odolnost, ale nedokážou zajistit vzhled přirozené estetiky. Metalokeramická korunka dokáže zajistit dostatečnou odolnost ,ale zároveň méně vyhovující estetiku.
Odolnost metalokeramické korunky je úzce spojena s odolností vazby mezi kovovou slitinou a vrstvou keramiky.

Bělení zubů

Každý z nás by chtěl mít krásné bílé zuby. Pryč je doba, kdy pouze šaty dělaly člověka. Zdravé zuby a zářivý úsměv je už dnes pro většinu lidí nejen otázkou estetiky, ale především naprostou samozřejmostí a podmínkou úspěchu nejen v zaměstnání, ale i v osobním životě.

V naší ordinaci používáme systém bělení zubů Purewhitening, který je kombinovaný nejprve pro domácí bělení a poté až ordinační.  Jedná se o bělení vlastního zdravého chrupu pacienta s cílem zesvětlit zuby, jelikož tmavší odstín je jedinou vadou na kráse.

Před samotným bělením je důležité, aby pacient měl perfektní ústní hygienu (nesmí se vyskytovat kazy,zánět dásní, zubní kámen, pigmenty apod.).

 Airflow

Metoda odstranění pigmentů z povrchu zubů způsobených pitím kávy, čaje, kouřením atd. se nazývá Air Flow. Metoda Air Flow se provádí speciální koncovkou, pod tlakem vody a bikarbonátu sodného.